Toastmasters

Aktualizace: Od října 2016 (po 3.5 letech) nejsem členem Toastmasters International. O důvodech se brzy rozepíši na blogu. Pokud však zvažujete založení klubu v Brně, který by stavěl na základech jako pravidla, stálá členská základna atp a hledáte mentora/kolegu, napište mi.

 

Kdo jsou Toastmasters

Toastmasters International je nevládní nezisková organizace jenž vznikla v roce 1924 (ano, vidíte správně). Jejím posláním je pomoci lidem zlepšovat mimojiné projev na veřejnosti a vůdčí dovednosti.

 

Toastmasters a já

V květnu 2013 jsem se stal členem brněnského klubu Toastmasters (Brněnští Toastmástři), což mi velmi změnilo život a pomohlo uvědomit si jisté... záležitosti. Od prosince téhož roku jsem byl ze zdravotních důvodů nucen na klub nějakou dobu zapomenout. Po půl roce jsem se do Toastmástrů vrátil, stal se VPPR a od té doby se snažím, aby se dařilo jak klubu, tak mým řečnickým dovednostem. Po mém zvolení jsem IT lehce posunul do pozdaí a slíbil si, že po dobu jednoho roku upřu veškeré síly do TM, abych se alespoň trochu zbavil svého strachu z kontaktu s cizími lidmi a vůbec zkusil jaké to je být mimo IT, ve kterém jsem se pohyboval velmi dlouho. Také jsem přestal pořádat workshopy a přednášet a slíbil si, že se vrátím zpět jakmile mé řečnické schopnosti získají jistou úroveň.

Členství a aktivita v klubu mi umožnila poznat zajímavé lidi a také mi umožnila moderovat/organizovat úžasné akce.

 

Ocenění, úspěchy

Competent Leader (03.2015)

Competent Communicator (10.2015)

Advanced Leader Bronze (10.2015)